Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Piękne naczynia ceramiczne z New Forest

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Piękne naczynia ceramiczne z New Forest
Piękne naczynia ceramiczne z New Forest

Piękne naczynia ceramiczne z New Forest (południowa Anglia), które znajdują się obecnie w The Salisbury Museum, w Salisbury, w południowej Anglii. New Forest od 2005 roku jest parkiem narodowym Anglii; w czasach antycznych w miejscu tym masowo produkowano ceramikę.

Wypalanie ceramiki w New Forest

Duża ilość piachu, gliny, wody i drewna gwarantowały materiał do wypalania naczyń. Powstawały produkty typowo kuchenne, jak i bardziej eleganckie do podawania pożywienia na stół. New Forest było dużym centrum produkcyjnym zwłaszcza w III wieku n.e.

Poniżej wersja 3D:

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów