Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Popiersie Klaudii Antonii – córki Klaudiusza

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Popiersie Klaudii Antonii - córki Klaudiusza
Popiersie Klaudii Antonii - córki Klaudiusza

Marmurowe popiersie Klaudii Antonii – córki cesarza Klaudiusza. Obiekt znajduje się w Domus Romana (willi rzymskiej) w mieście Mdina, na Malcie. Datowany na I wiek n.e.

Tego typu rzeźby dynastii cesarskiej zostały znalezione w różnych częściach Imperium Rzymskiego na obszarze budowli publicznych. Zachowana rzeźba Klaudii Antonii jest rzadkim przykładem, kiedy obiekt znaleziono na terenie posiadłości prywatnej.

Popiersie Klaudii Antonii – córki Klaudiusza

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów