Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Popiersie ukazujące aktora Caiusa Norbanusa Sorexa

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Popiersie ukazujące aktora Caiusa Norbanusa Sorexa
Popiersie ukazujące aktora Caiusa Norbanusa Sorexa | Zdjęcie: Ilya Shurygin

Rzymskie popiersie z brązu ukazujące niejakiego Caiusa Norbanusa Sorexa – rzymskiego aktora. Obiekt datowany jest na 25 p.n.e. – 14 n.e.

Popiersie mężczyzny było elementem hermy, czyli słupa zdobionego rzeźbą. Artefakt został odnaleziony na obszarze Świątyni Izydy w Pompejach.

Sorex mieszkał w Italii i działał głównie w Pompejach oraz Nemi, za panowania cesarza Oktawiana Augusta (27 p.n.e. – 14 n.e.).

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać, potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów