Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Pozostałości rzymskiej drogi Via Delle Gallie

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Pozostałości rzymskiej drogi Via Delle Gallie
Pozostałości rzymskiej drogi Via Delle Gallie

Zachowany, wykuty w skale łuk rzymski, który znajdował się na tzw. Via Delle Gallie – drodze rzymskiej, która przecinała dolinę Aosty w kierunku Galii. Droga miała 5 metrów szerokości. Przy łuku znajduje się kamień milowy oznaczający XXXVI milę rzymską (53 km). Droga prowadziła od Eporedii (Ivrea) aż do Augusta Pr?toria (Aosta).

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów