Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Pozostałości rzymskiej drogi w Tarsus

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Droga rzymska w Tarsus
Droga rzymska w Tarsus

Pozostałości rzymskiej drogi w antycznym Tarsus (Turcja). Droga została odkryta przypadkowo w roku 1993, w trakcie prac konstrukcyjnych.

Prace budowlane zostały natychmiast zatrzymane, a miejsce w całości wykopano i ogrodzono. Naukowcy uważają, że droga powstała w I wieku n.e. Miała ona 6, 5 metrów szerokości i wykonana została z bazaltu. Pod drogą prowadziły rury kanalizacyjne

Miasto Tarsus słynne jest z tego, że to tutaj narodził się święty Paweł z Tarsu.

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów