Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Proces Azycjusza

Cyceron
Cyceron

W 56 roku p.n.e. Publiusz Azycjusz został oskarżony o zabójstwo Diona z Aleksandrii – egipskiego posła. Uważano, że morderstwo to dokonane zostało na zlecenie Pompejusza. Oskarżenie zostało wniesione przez Tytusa Koponiusza u którego Dion się zatrzymał.

Obrony oskarżonego podjął się Marek Cyceron. Ostatecznie Azycjusza uniewinniono. Niedługo później o tę samą zbrodnię oskarżony został Marek Celiusz.

Autor: Kacper Walczak
Źródła wykorzystane
  • Robert Harris, Dyktator
  • Steven Saylor, Rzut Wenus

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów