Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Przedsionek tzw. Domu Efeba w Pompejach

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Przedsionek tzw. Domu Efeba w Pompejach
Przedsionek tzw. Domu Efeba w Pompejach

Przedsionek tzw. Domu Efeba w Pompejach (Casa dell’Efebo). Na zdjęciu widać na nim gipsowy odlew fragmentu drzwi wejściowych do domu, podpartych drewnianym drągiem blokującym skrzydła. Drąg oczywiście się nie zachował, ale wykonano jego gipsowy odlew.

Gdy dobrze się przyjrzeć, w wieku domach w podłodze przy wejściu jest wgłębienie w posadzce. Prawdopodobnie, właśnie w celu blokowania wejścia od środka.

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów