Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Przedsionek tzw. Domu Efeba w Pompejach

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Przedsionek tzw. Domu Efeba w Pompejach
Przedsionek tzw. Domu Efeba w Pompejach

Przedsionek tzw. Domu Efeba w Pompejach (Casa dell’Efebo). Na zdjęciu widać na nim gipsowy odlew fragmentu drzwi wejściowych do domu, podpartych drewnianym drągiem blokującym skrzydła. Drąg oczywiście się nie zachował, ale wykonano jego gipsowy odlew.

Gdy dobrze się przyjrzeć, w wieku domach w podłodze przy wejściu jest wgłębienie w posadzce. Prawdopodobnie, właśnie w celu blokowania wejścia od środka.

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów