Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Realistyczne rekonstrukcje cesarzy rzymskich

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Realistyczne rekonstrukcje cesarzy rzymskich
Realistyczne rekonstrukcje cesarzy rzymskich

Daniel Voshart wykonał niesamowite rekonstrukcje wizerunków rzymskich cesarzy – od Oktawiana Augusta do Numeriana. Jak sam mówi do swojej pracy wykorzystał liczne zachowane rzeźby i monety cesarzy oraz teksty antyczne, próbując stworzyć najbardziej wiarygodne i sensowne portrety.

W przypadku późniejszych cesarzy, których rzeźby się nie zachowały do naszych czasów, autor zmuszony był bazując jedynie na monetach oraz ich pochodzeniu, stworzyć własną wizję postaci.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać, potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów