Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Rekonstrukcja antycznego miasta Bracara Augusta

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Rekonstrukcja antycznego miasta Bracara Augusta
Rekonstrukcja antycznego miasta Bracara Augusta

Rekonstrukcja antycznego miasta Bracara Augusta (obecna Braga w północnej Portugalii) z II wieku n.e. Miasto zostało założone przez Oktawiana Augusta w około 16 roku p.n.e., po ostatecznym podboju regionu.

Miasto było wyróżniającym się ośrodkiem w Cesarstwie rzymskim na Półwyspie Iberyjskim. W V wieku n.e. miasto zostało zajęte przez Swebów, którzy wybrali je na stolicę swojego królestwa.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów