Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Rekonstrukcja Bramy Marsa

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Rekonstrukcja Bramy Marsa
Rekonstrukcja Bramy Marsa

Rekonstrukcja Bramy Marsa – łuku triumfalnego w Reims (rzymskie Durocortorum), Francja. Obiekt datowany jest na III wiek n.e. i był najszerszym łukiem rzymskim.

Obiekt wynosił 32 metry szerokości i 13 wysokości. Swoją nazwę zawdzięcza znajdującej się w pobliżu świątyni Marsa. Do roku 1544 pozostała część obiektu była elementem fortyfikacji. W 1817 roku łuk został oczyszczony z pobliskich konstrukcji, dzięki czemu możemy podziwiać fundamenty budowli.

Źródła wykorzystane
  • Rekonstrukcja: Jean-Claude Golvin
  • Zdjęcie: Victor Grigas
  • Roma Invicta

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów