Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Rekonstrukcja Cezarei Nadmorskiej

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Reconstruction of the Seaside Caesarea
Rekonstrukcja Cezarei Nadmorskiej

Rekonstrukcja i porównanie Cezarei Nadmorskiej (Caesarea Maritima) w starożytności i współczesnym świecie. Cezarea była niegdyś prosperującym antycznym miastem, które założył Herod Wielki.

Wraz z ustanowieniem Judei prowincją rzymską, miasto to stało się siedzibą prokuratorów i stolicą prowincji. Cesarz Wespazjan nadał miastu tytuł kolonii – Colonia Primo Flavia Augusta Caesariensis.

Źródła wykorzystane
  • Rekonstrukcja: Balage Balogh, Archaeology Illustrated

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów