Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Rekonstrukcja nimfeum w Ammanie

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Rekonstrukcja nimfeum w Ammanie
Rekonstrukcja nimfeum w Ammanie | Rekonstrukcja: Balage Balogh, Archaeollogy Illustrated

Rekonstrukcja nimfeum w Ammanie (Jordania), który powstał w II wieku n.e. Był to kompleks fontann i basenów, która miały na celu czczenie Nimf. Badacze uważają, że nimfeum posiadało liczący 600 m kw. basen, o głębokości trzech metrów. Budowla była charakterystycznym elementem miast antycznych i często znajdowała się w reprezentacyjnym miejscu.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów