Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Rekonstrukcja piekarni rzymskiej w Pompejach

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Rekonstrukcja piekarni rzymskiej w Pompejach
Rekonstrukcja piekarni rzymskiej w Pompejach | Rekonstrukcja: Balage Balogh, Archaeollogy Illustrated

Rekonstrukcja ukazuje piekarnię rzymską w Pompejach. Autorzy ilustracji w środkowej części grafiki ukazali niewolnika napędzającego młyn (pistrium) do mielenia zboża. Wiemy o tym, jednak że do mielenia wykorzystywano także siłę zwierząt.

Widniejący z tyłu napis: Hic habitat felicitas, przetłumaczyć można jako:: „Tu mieszka szczęście”, z kolei widniejący na ścianie fallus był symbolem szczęścia, który miał zapewnić dobre obroty przedsiębiorstwu.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów