Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Rekonstrukcja Ratae Corieltauvorum

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Rekonstrukcja Ratae Corieltauvorum
Rekonstrukcja Ratae Corieltauvorum | Autor: Mike Codd

Rekonstrukcja Ratae Corieltauvorum, rzymskiego miasta w Brytanii, na którego miejscu obecnie znajduje się angielskie Leicester.

Miasto powstało zapewne na miejscu byłej barbarzyńskiej osady. Pierwotnie Ratae było raczej biednym ośrodkiem, który jednak stopniowo się rozbudowywał. Wizualizacja ukazuje między innymi forum, bazylikę i termy, przedstawając miasto już po II wieku n.e. Do miasta doprowadzona była świeża woda akweduktem; a od końca III wieku n.e. miasto otrzymało lepsze wały; a od IV postawiono wieże obronne.

Nie za dużo wiemy o mieście po opuszczeniu go na początku V wieku n.e. przez Rzymian. Wydaje się, że miejsce to zamieszkane było jeszcze w VI wieku.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów