Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Rekonstrukcja reliefu rzymskiego ukazującego sandał ze skarpetą

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Rekonstrukcja reliefu rzymskiego ukazującego sandał ze skarpetą
Rekonstrukcja reliefu rzymskiego ukazującego sandał ze skarpetą

Rekonstrukcja fragmentu reliefu rzymskiego ukazującego sandał (caliga) z podwiniętą skarpetą. Obiekt znajduje się w Muzeach Watykańskich. Jest to zaproponowana rekonstrukcja kolorystyczna z książki „Die Prätorianer – Folterknechte oder Elitetruppe”.

Oczywiście taki styl ubioru nie był niczym szokującym w tamtych czasach. Jesień chociażby w Brytanii potrafi być naprawdę zimna i nieprzyjemna, a Rzymianie nawykli do chodzenia w sandałach szukali wszelkich sposobów by nie odczuwać zimna. Z pewnością antyczne skarpety (lub forma materiału) były także dobrym pomysłem w przypadku wrzynających się skórzanych pasków sandałów w gołą skórę.

Źródła wykorzystane
  • The Romans

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów