Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Rekonstrukcja rzymskiej twierdzy w El-Lajjun

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Rekonstrukcja rzymskiej twierdzy w El Lajjun
Rekonstrukcja rzymskiej twierdzy w El-Lajjun

Rekonstrukcja wyglądu rzymskiej twierdzy w El-Lajjun (Jordania), która powstała po stłumieniu żydowskiego powstania Bar Kochby w 135 roku n.e.
Obóz zajmował obszar około 12 akrów; mur obronny miał 2,5 metra grubości. Twierdza posiadała 20 wież o połowicznie okrągłym kształcie i większe 4 narożne. W obozie stacjonował m.in. w IV wieku n.e. legion IV Martia.

Źródła wykorzystane
  • Zdjęcie: Kennedy-Bewley

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać, potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów