Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Rekonstrukcja Teatru Morskiego w willi Hadriana

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Rekonstrukcja Teatru Morskiego w willi Hadriana
Rekonstrukcja Teatru Morskiego w willi Hadriana

Cudowna rekonstrukcja tzw. Teatru Morskiego w willi Hadriana, wykonana przez Progetto Katatexilux.

Teatr miał formę okrągłego portyku, wewnątrz którego znajdował się basen otaczający wyspę o średnicy 40 metrów. W czasach starożytnych wyspa była połączona z portykiem dwoma drewnianymi mostami zwodzonymi.

Teatr posiadał salę, bibliotekę, podgrzewane łaźnie, trzy izby z podgrzewaną podłogą, galerię sztuki i dużą fontannę. Na wyspie znajdował się mały rzymski dom z atrium, biblioteką, triclinium i małymi łaźniami. Obszar ten był prawdopodobnie używany przez cesarza jako odskocznia od pracowitego życia na dworze.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów