Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Rekonstrukcja wizerunku dyktatora Sulli

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Rekonstrukcja wizerunku Sulli
Rekonstrukcja Sulli

Próba rekonstrukcji wizerunku dyktatora Lucjusza Korneliusza Sulli na podstawie popiersia z Monachium. Był dyktatorem mianowanym dożywotnio, a jego rządy to czas prześladowań przeciwników politycznych – głównie popularów ze strony Gajusza Mariusza – po tym jak przejęli oni władzę w Rzymie pod nieobecność Sulli. Ten w ramach zemsty wrócił do Rzymu i przejął pełnię władzy przy pomocy wojska.

Uważa się, że w trakcie jego trzyletniej dyktatury zginęło blisko 3000 osób. Nie można jednak zapominać o jego wkładzie w budowę potęgi Rzymu i zwycięskich kampaniach w czasie wojny ze sprzymierzeńcami czy Pontem.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów