Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Różne zdania o Neronie

Neron, autor Cesares de Roma
Neron, autor Cesares de Roma

Starożytni o cesarzu Neronie wydali kilka „pozytywnych” opinii. Na pytanie pochlebców, filozof Apollonios z Tiany odparł: „Myślę o nim lepiej niż wy, gdyż waszym zdaniem powinien on śpiewać, moim zaś milczeć”. Windeks natomiast wyraził opinię o matkobójcy: „Neron zamordował matkę słusznie, ponieważ wydała na świat takiego syna”. Neron zasłynął również z braku poczucia wszelkiej moralności.

Nie było żadną tajemnicą, że chciał być kochankiem własnej matki, która sama się mu narzucała. Pewnego chłopca wykastrował, chcąc zrobić z niego kobietę, a następnie wziął z nim ślub. W roli kobiety poślubił później innego mężczyznę.

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów