Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Rycina ukazująca odkrycie świątyni Izydy w Pompejach

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Rycina ukazująca odkrycie świątyni Izydy w Pompejach
Rycina ukazująca odkrycie świątyni Izydy w Pompejach

Ręcznie kolorowana rycina z książki „Campi Phlegraei: Observations on the Volcanoes of the Two Sicilies” autorstwa Williama Hamiltona (1730-1803). Rysunek ukazuje okrycie i prace wykopaliskowe przy świątyni Izydy w Pompejach.

„Campi Phlegraei” jest to raport, który dokumentuje erupcje z końca XVIII wieku. William Hamilton był brytyjskim wysłannikiem, który obserwował zachowanie Wezuwiusza. „Campi Phlegraei”, czyli płonące pola, odnosi się do częstych i nagłych erupcji, które dotykały region wokół Neapolu. Obszar ten był często celem podróży dla bogatych podróżników, którzy pragnęli poczuć antyczny klimat.

Pozycja Hamiltona jest bogatym źródłem wiedzy o wulkanach. Brytyjczyk obserwował m.in. wybuch w 1767 roku. Raport wzbogacony jest licznymi ilustracjami. Łącznie powstały trzy księgi jego zapisków.

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać, potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów