Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Rzadki rzymski obraz ukazujący kobietę

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Rzadki rzymski obraz ukazujący kobietę
Rzadki rzymski obraz ukazujący kobietę

Zachowany w złym stanie, jeden z niewielu rzymskich obrazów w ramce. Antyczny obraz ukazuje portret kobiety, który wykonano na drewnie, i który znajduje się w drewnianej ramce. Duża część farby złuszczyła się i odpadła, pozostawiając widoczną część twarzy i ramiona.

Co ciekawe, po dziś dzień zachował się sznur z włókna palmowego, na którym wisiał portret na ścianie. Obiekt jest datowany na lata 50-70 n.e. i znaleziony został w Egipcie. Artefakt znajduje się na wystawie w British Museum w Londynie.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów