Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Rzym ukazany na wspaniałej animacji

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Wieczne Miasto na animacji
Wieczne Miasto na animacji

Dzięki wspólnej pracy projektu „Rome Reborn” i Akademii Khan mamy szansę podziwiać Wieczne Miasto w swoim szczytowym momencie – w 320 roku n.e. – na wspaniale przygotowanej animacji.

Rok 320 n.e. był to czas, kiedy Konstantyn I skonsolidował władzę w Imperium i przywrócił pokój. Na wybór tej daty duży wpływ miał fakt, że w tym czasie miasto przeżywało swój szczytowy rozwój urbanistyczny i miało najwyższą populację.

Animację można podziwiać w poniższym linku.

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów