Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Rzymska droga w Szombathely

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Rzymska droga w Szombathely
Rzymska droga w Szombathely

Zachowane pozostałości po rzymskiej drodze, nazywanej „drogą bursztynową”, w węgierskim mieście Szombathely, na zachodzie kraju.

W czasach rzymskich znajdowało się tutaj miasto Sawaria (Colonia Claudia Savaria), przez które przebiegała jedna z odnóg szlaku bursztynowego. Na początku II wieku n.e. Sawaria stała się stolicą prowincji Panonia Górna.

Pozostałości drogi znajdują się pod jednym z biurowców. Obecnie piękny rzymski zabytek można podziwiać przez przeszkloną podłogę.

Zwiedzać to miejsce przy okazji organizowanych festiwali.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów