Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Rzymska droga w Szombathely

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Rzymska droga w Szombathely
Rzymska droga w Szombathely

Zachowane pozostałości po rzymskiej drodze, nazywanej „drogą bursztynową”, w węgierskim mieście Szombathely, na zachodzie kraju.

W czasach rzymskich znajdowało się tutaj miasto Sawaria (Colonia Claudia Savaria), przez które przebiegała jedna z odnóg szlaku bursztynowego. Na początku II wieku n.e. Sawaria stała się stolicą prowincji Panonia Górna.

Pozostałości drogi znajdują się pod jednym z biurowców. Obecnie piękny rzymski zabytek można podziwiać przez przeszkloną podłogę.

Zwiedzać to miejsce przy okazji organizowanych festiwali.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów