Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Rzymska kopia rzeźby greckiej ukazującej wojownika

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Rzymska kopia rzeźby greckiej ukazującej wojownika
Rzymska kopia rzeźby greckiej ukazującej wojownika

Rzymska kopia greckiej rzeźby z V wieku p.n.e. Naukowcy datują obiekt na lata panowania dynastii Sewerów (193-235 n.e.). Rzeźba ukazuje nagie ciało mężczyzny-wojownika, z okryciem w lewym ręku oraz paskiem na ramię do trzymania pochwy i broni (balteo). Artefakt znajduje się w Parco Archeologico di Lilibeo w Marsalii (Sycylia).

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów