Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Rzymska lalka wykonana z kości słoniowej

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Rzymska lalka z kości słoniowej
Andrew Ledford

Znaleziona w 1964 roku rzymska lalka wykonana z kości słoniowej ze złotym naszyjnikiem; datowana na II wiek n.e. Lalkę odkryto przy zwłokach zmumifikowanego ciała dziewczynki, która pochowana została w grobowcu Cossinii na obrzeżach Rzymu w Tivoli.

Znalezisko odkryto podczas prac budowlanych. Pracownicy przerzucali wszystko co znaleźli na bok; na szczęście, jeden z mężczyzn zauważył obiekt i go zgłosił.

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów