Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Rzymska marmurowa urna

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Roman marble urn
Rzymska marmurowa urna

Rzymska marmurowa urna. Złożono w niej szczątki Baebii Satyry oraz M. Catoniusa Threptusa. Obiekt jest datowany na późny I wiek n.e.

Na froncie urny znajduje się relief ukazujący postaci Amorów oraz łacińska inskrypcja, którą można przetłumaczyć następująco: „Do duchów zmarłych. Catonia Iusta, ich córka, zrobiła (to) dla swojej najbardziej pobożnej i pobłażliwej matki i ojca, Baebii Satyry i M. Catoniusa Threptusa”.

Źródła wykorzystane
  • Sotheby's

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów