Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Rzymski fryz ukazujący cieśli przy pracy

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Rzymski fryz ukazujący cieśli przy pracy
Rzymski fryz ukazujący cieśli przy pracy

Rzymski fryz ukazujący przedstawicieli rzemiosła ciesielskiego (ars fabri tignarii) przy pracy. Kolegium cieśli zbudowało dach Świątyni Jowisza na Kapitolu w VI wieku p.n.e. i odpowiadało za jego utrzymanie oraz konserwację do czasów cesarskich.

Obiekt datowany jest na czas panowania dynastii Flawiuszów (69-96 n.e.); obecnie znajduje się w Muzeum Centrale Montemartini w Rzymie.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów