Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Rzymski list z prośbą o zapasy na Saturnalia

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Rzymski list z prośbą o zapasy na Saturnalia
Rzymski list z prośbą o zapasy na Saturnalia

Rzymska drewniana tabliczka, która pełniła formę listu. Nadal możemy przeczytać, że nadawca prosi o zapasy żywności na festiwal Saturnalia. Obiekt pochodzi z Vindolanda (północna Anglia).

Autor zapisu jest niewolnikiem i słowa kieruje do swojego brata. Treść listu jest mało zrozumiała, ale wynikać z niej może, że autor prosi o dostarczenie osłów oraz rzodkiewek.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać, potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów