Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Rzymski nagrobek Gajusza Waleriusza Taurusa

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Rzymski nagrobek Gajusza Waleriusza Taurusa
Rzymski nagrobek Gajusza Waleriusza Taurusa | Zdjęcie: Ortolf Harl

Rzymski nagrobek Gajusza Waleriusza Taurusa. Zmarły w chwili śmierci miał 30 lat i odbył 10 lat służby w legionie IV Macedonica. Obiekt znaleziony w Moguncji (zachodnie Niemcy) i datowany na I wiek n.e.

Inskrypcja głosi:
G(aius) Valerius G(ai) F(ilius) Pap(iria) / Narb(o) Taurus / m[i]l(es) leg(ionis) IIII Mac(edonicae) / anno(rum) XXX / stip(endiorum) X / ex t(estamento)

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów