Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Rzymski teatr w Orange

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Rzymski teatr w Orange
Rzymski teatr w Orange

Rzymski teatr w Orange (południowa Francja), wybudowany we wczesnym I wieku n.e. Jest to jeden z najlepiej zachowanych teatrów rzymskich.

Budowla powstała w rzymskiej kolonii Arausio,  która posiadała pełną nazwę Colonia Julia Firma Secundanorum Arausio. Ośrodek został założony w roku 40 p.n.e. Decyzja o budowie teatru motywowana była potrzebą rozszerzania rzymskich wpływów i kultury na nowe terytoria. Na deskach teatru miały miejsce występy mimów, czytanie poezji i występy teatralne. Teatr został oficjalnie zamknięty w roku 391 n.e., gdyż w oczach chrześcijaństwa proponowane spektakle były niecywilizowane,

Współcześnie w teatrze odbywa się letni festiwal Chorégies d’Orange.

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów