Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Rzymski teatr w Puli

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Rzymski teatr w Puli
Rzymski teatr w Puli

Pozostałości rzymskiego małego teatru znajdują się w Puli (Chorwacja). Obiekt datowany jest na I wiek n.e. i znajduje się na nachyleniu pod Zamkiem. Teatr mógł pomieścić od 4 do 5 tysięcy widzów, czyli ówczesną populację miasta.

Teatr znajdował się wewnątrz murów antycznej kolonii rzymskiej. Co ciekawe, poza murami miasta znajdował się także duży teatr, który jednak nie zachował się do dzisiejszych czasów.

Teren był podzielony na scenę, gdzie odbywała się gra aktorska oraz orchestra i scenę (cavea). Do dzisiaj zachowała się scena oraz siedziska widowni.

Prace archeologiczne w tym miejscu wciąż się nie skończyły i obiekt nie został w pełni wydobyty.

Rzymski teatr w Puli

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów