Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Rzymskie mauzoleum w Puli

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Rzymskie mauzoleum w Puli
Rzymskie mauzoleum w Puli

W Puli (Chorwacja) znajduje się podstawa rzymskiego ośmiobocznego mauzoleum z I-II wieku n.e. Archeolodzy uważają, że w jego centralnej części znajdował się grobowiec, a cała ośmiokątna konstrukcja posiadała dach.

Uważa się, że mauzoleum miało ponad dziewięć metrów wysokości, ponieważ tylko dolna część ma około 1,5 metra wysokości. Mauzoleum zostało odkryte w 1941 roku.

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać, potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów