Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Rzymskie narzędzia medyczne znalezione w grobie

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Rzymskie narzędzia medyczne znalezione w grobie
Rzymskie narzędzia medyczne znalezione w grobie | Zdjęcie: bavarikon.de

W Wehringen (południe Niemiec), na terenie antycznej nekropolii, odkryto grób, a w nim szczątki ludzkie, które pochowano wraz z zestawem narzędzi chirurgicznych, kamienną paletą i apteczką z brązu. Apteczka posiada przesuwaną pokrywę i osobne przegrody do przechowywania substancji medycznych.

Jak się okazuje, w apteczce zachowały się suszone zioła i pozostałości maści. Co ciekawe, odkryto także imiona producentów leków. Szpatułki służyły do mieszania na palecie składników, w celu wytworzenia medykamentu. Obiekty datowane są na połowę III wieku n.e.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów