Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Rzymskie tablice z klątwami

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Rzymskie tablice z klątwami
Rzymskie tablice z klątwami

Rzymskie tablice z klątwami, wykonane z ołowiu lub cyny. Łącznie odkryto 130 różnych tabliczek. Obiekty datowane  są na II-IV wiek n.e. Tablice zostały zwinięte i wrzucone do źródła, gdzie uważano że znajduje się sanktuarium bogini Sulis Minerva (Bath, Anglia).

Bogini była postrzegana zarówno jako bogini matka; opiekunka nauki, mądrości i rzemiosła, jak i wykonawczyni wszelkich złych próśb wobec innych osób.

Źródła wykorzystane
  • Zdjęcie: The Roman Baths

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów