Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Rzymskie termy na Malcie

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Rzymskie termy na Malcie
Rzymskie termy na Malcie

Na Malcie znajdują się rzymskie pozostałości po termach. Znajdują się one w okolicach regionu Gnajn Tuffieħa (północny-zachód wyspy). Obiekt został odkryty w 1929 roku, kiedy to prowadzono prace kanalizacyjne.

Naukowcy podejrzewają, że lokalizacja była nieprzypadkowa, gdyż to właśnie tam znajduje się źródło wody pitnej. Termy składały się z osobnych sal – tepidarium (ciepłe sale), frigidarium (zimny basen) i caldarium (ciepłe wody). Badacze natrafili także na pozostałości latryny, korytarza lub izb sypialnianych.

Większość odkrytych pomieszczeń posiadała niezwykle ciekawe mozaiki podłogowe w stylu geometrycznym.

Obecnie (stan na 2019/2020) obiekt jest niedostępny dla zwiedzających.

Rzymskie termy na Malcie

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów