Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Sceneria z filmu „Kleopatra”

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Sceneria z filmu Kleopatra
Sceneria z filmu Kleopatra

Film „Kleopatra” nakręcony w roku 1963 przez Josepha Mankiewicza jest to najbardziej dochodowy film o królowej Egiptu. Film w praktyce kręcony był trzy lata, a budżet wyniósł aż 44 miliony dolarów.

Jedną z kilku ciekawych scenerii było wybrzeże w okolicach miasteczka Nettuno, na południe od Rzymu. Tam też na małej skalistej wysepce znajduje się mały zameczek – Wieża Astura – która łączy się z brzegiem kamiennym mostem. Miejsce to wybrano do ukazania Aleksandrii. Wieża nie została w żadnym wypadku naruszona, ze względu na swoją wartość historyczną. W jej otoczeniu jednak zbudowano konstrukcje z czasów antycznych, aby maksymalnie odwzorować wygląd antycznego miasta.

Źródła wykorzystane
  • Joseph Natanson memoirs of Clepopatra (1963), "IndexFX"

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów