Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Sceny z polowania na rzymskiej mozaice

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Sceny z polowania na rzymskiej mozaice
Sceny z polowania na rzymskiej mozaice

Rzymska mozaika podłogowa, która zdobi jeden z pokojów w słynnej willi – Villa Romana del Casale na Sycylii. Fragment dużej mozaiki ukazuje sceny z polowania i naturę. Artysta m.in. ukazał rośliny, które rosły w okolicy budowli – dęby czy cyprysy.

Na mozaice dostrzec możemy także ucztę pod czerwonym zadaszeniem/namiotem, która zapewne ma miejsce po udanych łowach. Po lewej stronie widzimy dwóch mężczyzn wypatrujących na drzewie drozdów; jeden z nich, mający sokoła na ramieniu, zasłania oczy przed słońcem.

Nieodłącznymi towarzyszami łowców były psy i konie, które także obficie pojawiają się na mozaice.

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów