Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Spinki do włosów w kształcie popiersi kobiet

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Spinki do włosów w kształcie popiersi kobiet
Spinki do włosów w kształcie popiersi kobiet

Rzymskie spinki do włosów w kształcie popiersi kobiet. Obiekty wykonane zostały z kości słoniowej i datowane są na I-II wiek n.e. Przedmioty odnaleziono w jednym z grobów na terenie pozostałości Viminacium, rzymskiego miasta położonego niedaleko współczesnego Kostolac, we wschodniej Serbii. Obecnie obiekty znajdują się w kolekcji muzeum w Požarevacu.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać, potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów