Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Srebrny rzymski pierścień

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Srebrny rzymski pierścień
Srebrny rzymski pierścień

Srebrny rzymski pierścień. Jest to jeden z najwcześniejszych dowodów obecności chrześcijan w rzymskiej Brytanii. Intaglio ukazuje dwie ryby zwisające z kotwicy. Znalezisko datowane na III wiek n.e.

Obiekt został znaleziony w 2014 podczas prac archeologicznych w ruinach rzymskiego fortu Vinovia, w pobliżu angielskiej wsi Binchester w hrabstwie Durham.

Źródła wykorzystane
  • Zdjęcie: Durham University

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów