Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Stadion Domicjana – kiedyś i teraz

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Stadion Domicjana - kiedyś i teraz
Stadion Domicjana - kiedyś i teraz

Grafika wspaniale ilustruje jak wygląda obecnie miejsce, w którym niegdyś znajdował się wielki stadion Domicjana w Rzymie.

Stadion powstał około roku 80 n.e. za panowania cesarza Domicjana i miał wymiary 54 na 276 metrów. Powstał z rozkazu cesarza dla ludu Rzymu. Na jego arenie odbywały się zawody atletyczne typu greckiego. W miejscu stadionu powstał plac Piazza Navona, dzięki któremu jesteśmy w stanie wyobrazić sobie kształt i wielkość stadionu sportowego Domicjana.

Źródła wykorzystane
  • John H. Humphrey, Roman Circuses: Arenas for Chariot Racing, 1986

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać, potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów