Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Swastyka z Felix Romuliana

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Swastyka z Felix Romuliana
Swastyka z Felix Romuliana

Rzymska mozaika ukazująca swastykę, znajdująca się w pozostałościach pałacu cesarskiego w kompleksie Gamzigrad – Felix Romuliana, okolice Zaječaru we wschodniej Serbii. Obiekt datowany na III-IV wiek n.e.

Felix Romuliana była rezydencją cesarza Galeriusza (293-311 n.e.) i ufortyfikowanym kompleksem pałaców, świątyń, bazylik i innych budynków użyteczności publicznej. Kompleks nazwę otrzymał na cześć matki cesarza. Kompleks otoczony jest murami obronnymi, w skład których wchodzi 20 wież. Kompleks obejmował obszar około 6,5 hektara i wciąż nie został w pełni zbadany.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów