Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Szkielet rzymski w grobie w Viminacium

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Szkielet rzymski w grobie w Viminacium
Szkielet rzymski w grobie w Viminacium

Szkielet znaleziony w grobie rzymskim, datowany na około III-IV wiek n.e. Obiekt znaleziono w pozostałościach rzymskiego miasta Viminacium, położonego niedaleko Kostolac we wschodniej Serbii.

Viminacium zajmowało powierzchnię około 450 hektarów, z czego jak dotąd tylko 2% pozostałości zostało wydobytych. Archeolodzy twierdzą, że jest tu wystarczająca ilość materiału na następne 300 lat kopania i eksploracji.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów