Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Szkielet z Viminacium

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Szkielet z Viminacium
Szkielet z Viminacium

Znaleziony w Viminacium – rzymskie miasto położone niedaleko Kostolac (wschodnia Serbia) – szkielet Rzymianina w grobie. Pochodzi z III-IV wieku n.e.

Viminacium miało około 30.000 mieszkańców i było stolicą prowincji Moesia Superior. Viminacium obejmuje obszar 450 hektarów, a dotychczas tylko 2% terenu zostało poddanych wykopaliskom. Archeolodzy twierdzą, że jest wystarczająco dużo materiału na następne 300 lat i eksploracji.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów