Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Szkielety Rzymian wewnątrz grobowca rodzinnego

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Szkielety Rzymian wewnątrz grobowca rodzinnego
Szkielety Rzymian wewnątrz grobowca rodzinnego

Szkielety Rzymian wewnątrz grobowca rodzinnego. Miejsce to znaleziono na nekropolii Jagodin Mala, w Nisz (antyczne Naissus), w południowo-wschodniej Serbii. Obiekt datowany na III-IV wiek n.e.

Nekropolia miała wymiary 2000 x 600 metrów i była używana zarówno przez chrześcijan, jak i pogan.
Archeolodzy zbadali wiele grobów i znaleźli wiele cennych znalezisk, takich jak biżuteria, ceramika, szklane naczynia i inne przedmioty do codziennego użytku. Ściany niektórych grobowców ozdobione są freskami, które reprezentują unikalne przykłady późnej sztuki rzymskiej w Serbii.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów