Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Szklane puchary rzymskie z Weklic

Szklane puchary rzymskie z Weklic
naukawpolsce.pap.pl

Szklane puchary rzymskie z Weklic (woj. warmińsko-mazurskie). Odkryte podczas badań archeologicznych w roku 2010 na cmentarzysku kultury wielbarskiej. Wraz z naczyniami do picia wina wykonanym z brązu, stanowiły zestaw złożony jako dar grobowy. Puchary zostały importowane z terenu Cesarstwa Rzymskiego. Są doskonale zachowane, co samo w sobie jest ewenementem.

Datowanie: II-III wiek n.e. Cmentarzysko w Weklicach funkcjonowało od I do początku IV wieku n.e. i jest łączone z obecnością społeczności kręgu kultur gockich.

Źródła wykorzystane
  • naukawpolsce.pap.pl

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów