Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Tabliczka (nr 311) odkryta na terenie Vindolandy

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Tabliczka (nr 311) odkryta na terenie Vindolandy
Tabliczka (nr 311) odkryta na terenie Vindolandy

Zachowana tabliczka (nr 311) odkryta na terenie rzymskiego obozu Vindolanda, w północnej Anglii. W liście Sollemnis zwraca się do niejakiego Parisa (żołnierz trzeciej kohort Batawów), któremu zwraca uwagę, że ten nie wysłał mu nawet jednej wiadomości. Obiekt znajduje się obecnie w The British Museum i datowany jest na I wiek n.e.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów