Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Twierdza Antonia na olbrzymim planie

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Twierdza Antonia na olbrzymim planie
Twierdza Antonia na olbrzymim planie

Część olbrzymiego modelu ukazującego miasto Jerozolima w I wieku n.e. Na planie widzimy między innymi wielką Twierdzę Antonia, który powstała na zlecenie Heroda Wielkiego w roku 31 p.n.e.

Miała za zadanie bronić dostępu do Świątyni Jerozolimskiej oraz wzmacniać obronę murów od strony północnej, najbardziej narażonej na ewentualnie szturmy.

Trzy z czterech wież miały 25 m wysokości, kiedy czwarta 35 m. Jej fundamenty znajdowały się na stromej skale wysokiej również na 25 m. Na początkach I wieku n.e. w Twierdzy znajdowały się koszary legionistów.

Twierdza swoją nazwę zawdzięcza patronowi Heroda – Markowi Antoniuszowi. Obiekt został zniszczony w roku 70 n.e., w trakcie powstania żydowskiego.

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów