Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Wercyngetoryks – co znaczyło jego imię?

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Giovanni Calcagno jako Wercyngetoryks w serialu "Rzym"
Giovanni Calcagno jako Wercyngetoryks w serialu "Rzym"

Wercyngetoryks – przywódca powstania Galów przeciw Rzymowi, wśród swoich był zapewne znany pod zupełnie innym mianem, które nie zachowało się do dnia dzisiejszego.

Vercingetorix jest bowiem zbitką słów Uer, Cingeto oraz Rix, które złożone wspólnie można tłumaczyć jako, wielkich wojowników lub największy wśród wojowników, a zatem ich król. Pod takim właśnie mianem przeszedł do historii.

Autor: Michał Jasiński

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów