Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Wielki Ołtarz Antoninów

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Wielki Ołtarz Antoninów
Wielki Ołtarz Antoninów

Tak zwany Wielki Ołtarz Antoninów został znaleziony w Efezie i datowany jest na około 169 rok n.e. Obiekt jest pomnikiem z reliefem, na którym widzimy Marka Aureliusza w 17 roku życia. Obok niego stoi Antoninus Pius z młodym Lucjuszem Werusem; dalej Hadrian.

Pomnik pokazuje długoterminowy plan dynastyczny opracowany przez Hadriana: cesarz adoptował szanowanego senatora Antoninusa Piusa, który z kolei uznał za synów: Marka Aureliusza i Lucjusza Werusa. Artefakt znajduje się obecnie w Wiedniu (Austria).

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów