Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Wielki Ołtarz Antoninów

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Wielki Ołtarz Antoninów
Wielki Ołtarz Antoninów

Tak zwany Wielki Ołtarz Antoninów został znaleziony w Efezie i datowany jest na około 169 rok n.e. Obiekt jest pomnikiem z reliefem, na którym widzimy Marka Aureliusza w 17 roku życia. Obok niego stoi Antoninus Pius z młodym Lucjuszem Werusem; dalej Hadrian.

Pomnik pokazuje długoterminowy plan dynastyczny opracowany przez Hadriana: cesarz adoptował szanowanego senatora Antoninusa Piusa, który z kolei uznał za synów: Marka Aureliusza i Lucjusza Werusa. Artefakt znajduje się obecnie w Wiedniu (Austria).

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów