Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

XIX-wieczna rekonstrukcja Koloseum

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

XIX wieczna rekonstrukcja Koloseum
XIX-wieczna rekonstrukcja Koloseum

To nie kolejna komputerowa wizualizacja znanego zabytku. To dzieło sztuki samo w sobie. Wykonano je w 1829 roku, a jego autorem jest Louis Duc – stypendysta Akademii Francuskiej w Rzymie. Rekonstrukcja była jego pracą stypendialną.

Rekonstrukcja jest wykonana w całości ręcznie – ilość detali uwzględnionych przez autora i ich precyzja są naprawdę imponujące: posągi, brązowe kratownice, pilastry, maszty velarium, gra światłocieni… Nie muszę tego opisywać, niech każdy sam podziwia i się zachwyca. Autorzy współczesnych wirtualnych rekonstrukcji Koloseum mogliby się uczyć od pana Duc, który do dyspozycji miał tylko ołówek i kartkę papieru…

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów